Як прати шкарпетки в пральній машині
У гардеробі кожної людини має бути достатня кількість чистих шкарпеток та трусів. Якщо у вас велика родина, то утримувати їх у чистоті, стираючи вручну, часто буває складно. Тому часто використовується пральна машина для прання шкарпеток та трусів. Що ж, це цілком допустимо, якщо правильно підібрати режим прання, температуру води, миючі засоби. Щоб з усім цим вам було простіше розібратися, пропонуємо до вашої уваги матеріал, в якому ми розповімо, як прати труси та шкарпетки в пральній машині. Насправді, в цьому немає нічого складного – вам необхідно лише дотримуватися простих рекомендацій.
Ну, а щоб у вашому гардеробі було завжди достатньо, рекомендуємо вам у нашому інтернет-магазині купити шкарпетки оптом з фабрики. Це найвигідніший спосіб покупки, який дозволить вам закупити товар для всієї родини без шкоди для свого бюджету.
Загальні поради, як прати шкарпетки в пральній машині
Шкарпетки, як і спідня білизна, – це такий елемент гардеробу, який слід прати після кожного разу, як ви його носитимете. Якщо робити це в пральній машинці, не знаючи, на якому режимі прати шкарпетки, можна швидко зіпсувати їхній зовнішній вигляд.
Отже, щоб зберегти носочні вироби, якомога довше новими, дотримуйтесь простих рекомендацій:
- Перед тим, як прати шкарпетки в пральній машині, вивертайте їх навиворіт і витрушуйте. Так ви видалите з них пил, всі дрібні частинки бруду, а також можете бути впевнені в тому, що весь бруд, піт, які накопичилися з внутрішнього боку виробу, будуть відпрані.
- Складайте вироби в барабан пральної машинки за кольорами: темні, світлі та кольорові окремо. Так слід робити тому, що під час прання вони можуть линяти, а значить, ви можете отримати шкарпетки різних кольорів в кінці прання.
- В якому режимі прати шкарпетки? Тут все залежить від матеріалу. Якщо ви стираєте бавовняні моделі, вибирайте програму «Бавовна». Для в'язаних або вовняних підійде режим "Шерсть" або "Ручне прання". Важко визначитися з матеріалом? Тоді ставте машинку на "Ділікатний режим". Він точно не зашкодить волокна тканини, а отже, вона довгий час виглядатиме, як нова.
Куди діваються шкарпетки у пральній машині?
У багатьох, швидше за все, у житті була така ситуація, коли вони складали в барабан одну кількість шкарпеток, а діставали наприкінці прання – іншу. Зазвичай їх було менше. Куди ж вони можуть подітися? Давайте розберемося разом.
Якщо ваша машинка - фронтальна, то носок може застрягти під гідроізоляційною гумовою кулею, попросту кажучи - під гумкою. Перевірте її уважно - може, саме в ній і заховалася шкарпетка, що бракує?
У пральних машинок з вертикальним завантаженням дрібні елементи одягу можуть випадково прослизнути під барабан, якщо ви поклали надто багато речей. Тож не перевантажуйте свою машинку.
Щоб ваші речі не губилися у пральній машинці, скріплюйте їх міні-прищіпками. Також можна використовувати звичайний сітчастий мішок. Нема такого? Тоді зробіть його самі, наприклад, із старих колготок.
Чи можна прати шкарпетки з іншим одягом?
Чи можна прати шкарпетки з футболками, рушниками та іншим одягом разом? В принципі так. Але тут є кілька правил:
- Закидайте в пральну машинку одночасно одяг, однаковий за кольором і матеріалом, щоб через випадкову линяння будь-якого елемента гардероба, решта одягу не зіпсувалася. Також важливо, щоб шкарпетки та футболки (або інший одяг) були з одного матеріалу, наприклад, з бавовни, для якої у пральній машинці передбачена одна програма.
- Використовуйте сітчастий мішок для дрібних речей. Це потрібно не тільки для того, щоб дрібні предмети не губилися, а й тому, що вони можуть застрягати у великих та деформуватися при віджиму.
Правильно вибирайте температуру для прання
Важливо розуміти, за якої температури прати шкарпетки. Найправильніший спосіб – подивитися на їхню етикетку – зазвичай виробник там все вказує. Але якщо етикетка не збереглася, радимо вам прати за температури не вище 30-40 градусів. Чому слід робити саме так? Тому що:
- У складі майже всіх шкарпеток є синтетичні волокна. Вони необхідні для того, щоб виріб був еластичнішим, добре зберігав свою форму. Синтетичні волокна погано переносять прання у гарячій воді, тому краще відмовитись від високих температур.
- Багато матеріалів «сідають» вже після першого прання у гарячій воді. Якщо ви бажаєте уникнути цього, прайте при температурі не вище 30-40 градусів.
- Кашемір, шерсть, деякі інші матеріали не можна прати при температурі вище 30 градусів.
Що робити, якщо бруд сильно в'ївся в тканину?
Просто випрати шкарпетки в пральній машині, якщо бруд у них в'ївся дуже глибоко, може бути недостатньо: просте прання з таким завданням не впорається. Щоб позбутися сильних забруднень, потрібне попереднє замочування та застирання вручну з використанням господарського мила. Замочувати дуже брудні вироби краще на всю ніч. Для цього можна використовувати різні розчини:
- З борної кислоти. У 1 л води слід додати 1 столову ложку борної кислоти. Замочувати на кілька годин.
- З оцту. У 1 л води, температурою 40 градусів, додати 1 чайну ложку 9% оцту. У такому розчині замочувати одяг потрібно протягом півгодини.
- З лимонного соку. У 1-2 л води додати сік із одного лимона. Замочування слід проводити протягом 2-3 годин.
- З перекису водню. Для приготування розчину слід використовувати перекис і воду в пропорції 1 до 4. Замочування розчину з перекису підходить тільки для білих виробів.
Після замочуванням прополощіть одяг і випрайте вручну, після чого відправте в барабан пральної машинки. Якщо ви купили шкарпетки оптом білого кольору, тоді для їх полоскання у відповідний відділ миючого засобу в пральній машинці можна додати 150 мл харчової води. Це допоможе зберегти білий колір вашого одягу.