Кошик
1216 відгуків
Готуйся до літа завчасно! Обирай свої короткі шкарпетки тут!Тиць!

Інтернет магазин

+380 (67) 382-95-54
+380 (67) 407-29-09
Інтернет-магазин " nocki" - шкарпетки оптом для всієї родини

Історія виникнення шкарпеток: хто і коли придумав, звідки пішов термін

Історія виникнення шкарпеток: хто і коли придумав, звідки пішов термін

Чи замислювалися ви коли-небудь, а хто створив шкарпетки? Чому вони називаються саме так? Сьогодні на нашому сайті ми пропонуємо вам не тільки вигідно замовити якісні шкарпетки виробу для всієї родини, а й дізнатися, яка у шкарпеток історія. Отже, поїхали! Хто придумав шкарпетки?

Коли винайшли шкарпетки, і хто їх придумав?

Зародження такого елемента гардероба, як шкарпетки, відбулося багато століть тому в Давній Греції. Тоді вони ставитися до категорії спідньої білизни та показувати їх «на люди» було не заведено. Ще приймаєне те, що найперші «ковдри» для ніг були створені для жінок. А ось вироби унісекс з'явилися набагато пізніше.

Если, коли винайшли шкарпетки — відомо, хто це зробив — ні. Наприклад Гесіод, англійський поет, залишив інформацію про те, що перші шкарпетки створювали з заплутаного волосся, яке зрізали з тварин. Трохи пізніше в Римі люди почали одягати ноги в лляні або шкіряні тканини, які зв'язуються шнурками. Так виникла щось схоже на порції. Трохи пізніше вони стали називатися «пути». Такий одяг виготовлявся з найм'якіших тканин.

Як з'явилося саме слово «носки»

Носок від чого сталося слово? Чи замислювалися ви над цим питанням? У багатьох культурах воно пов'язується з певним взуттям. Наприклад, у стародавніх римлян термін «soccs» позначав взуття акторів комедії. А ось у англійських, німецьких і данських мовах таке словолосвіло спочатку на взуття, а потім — на предмет одягу.

Як носили перші шкарпетки?

Їх комбінували із сандалями. Завдяки археологічним розкопкам люди змогли дізнатися, що так робили давні воїни. Можливо, це було пов'язано саме з кліматичною ситуацією.

Сьогодні комбінувати сандалі або босоніжки зі шкарпетками багато хто вважає неправильно. Хоча питання це насправді залишається спірним. Наприклад, багато голлівудських «зірок» часто так роблять. До них можна віднести Брюса Вілліса, Джессіку Паркер, Алісу Чанг.

Битви за носково-чулочні вироби

Перші панчохи виготовляли вручну до XVI століття, коли один англійець придумав верстат, за допомогою якого панчохи можна було виготовляти масово. Завдяки цьому вони стали набагато популярнішими, оскільки їх уже могло собі дозволити купити більшу кількість людей.

Після того як з'явився ткацький верстат, першими забили тривогу люди, які в'язали шкарпетки. Вони були дуже занепокоєння тим, що скоро їхня ручна праця буде нікому не потрібна. А для них це могло означати лише одне — втрата заробляння. Щоб вийти зі ситуації, в'язальники шкарпеток застосували силу. Вони почали просто чіпати та спалювати фабрики, які спеціалізувалися на пошитті шкарпеток.

Особливості виготовлення

Коли з'явився перший ткацький верстат, виробництво панчіх і шкарпеток прискорилося вшестеро, порівняно з ручним в'язанням. Хоч від цієї пори минав багато часу, шкарпетки все ж не перестають в'язати й зараз. Для цього вибирають кругові спиці. Напевно, практично кожна людина знає, що таке шкарпетки, які зв'язувала бабуся. Такі моделі найчастіше носять саме вдома.

У різні часи довжина шкарпеток була різною. Можна зазначити, що вона збільшувалася з плином часу. Власне кажучи, процес збільшення довжини шкарпеток зупинився тільки тоді, коли вони перетворилися на гольфи. Але в середні століття виник питання з тим, як зробити так, щоб шкарпетки не сповзали з ноги. Розв'язати питання вдалося іспанцям. Вони закріплювали їх на нозі, прив'язуючи до пояса. Для цього використовували спеціальні стрічки або шнурочки.

Сьогодні можна вигідно та недорого купити шкарпетки гуртом Хмельницький у нашому інтернет-магазині Voyage. У нас ви знайдете моделі для всієї родини. Заходите на сайт шкарпетки ком юа і вибирайте найкращі варіанти.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner