Кошик
1242 відгуків
Купуючи товар на суму від 8 000 грн, діють особливі ціни.  Тиць!

Інтернет магазин

+380 (67) 382-95-54
+380 (67) 407-29-09
Інтернет-магазин " nocki" - шкарпетки оптом для всієї родини

Як позбутися ковтунців на шкарпетках?

Як позбутися ковтунців на шкарпетках?

Купуючи дешеві шкарпетки або колготи, ми не такий дивуємося, коли виявляємо на них ковтунці, адже розуміємо, що продешевили. Але коли ми витратилися-таки, купили якісні та дорогі вироби, то дуже неприємно виявити знову ті ж неестетичні скакані волокна. Так Чому на шкарпетках ковтуни утворюються, у чому причина? Залежить це від ціни виробів, якості матеріалу або догляду, умов експлуатації? Спробуємо розібратися в причинах і зрозуміти, як боротися з наслідками.

Чому на шкарпетках ковтуни? Що це таке?

Щоб зрозуміти, як позбутися ковтунців на шкарпетках, спочатку варто розглянути докладніше природу їх походження. Зовні це невеликі кульки, якими посипана поверхня виробу або окремі місця. Причина їх появи досить банана — у разі природного зношування матеріалу відбувається валяння його ворсинок, адже виріб тріться об ногу та взуття. Доказом того, що це правда, є утворення цих кульок у місцях найбільшого тертя — гомілка, п'ята. Наявність грудочок на тканині може розповісти оточенню і вам про те, які речі ви любите носити найчастіше, у яких вам особливо комфортно.

Але попри те, що причини появи природні, все ж є чинники, які пришвидшують виношування матеріалу, утворення кульок. Їх варто знати та уникати, , щоб ковтунці нескочили дуже швидко.

Фактори, що пришвидшують утворення ковтунців:

  • неправильний догляд за виробом — звертайте увагу на ярлички, що говорять про вимоги до прання, сушіння;
  • рідкісне прання — через скупчення бруду ворсинки починають злипатися, утворюючи у такий спосіб неприємні грудочки;
  • структура тканини — слабке плетіння волокон, скрутка їх утворюють пухку тканину, що швидко втрачає свій первісний зовнішній вигляд;
  • особливості матеріалу — тонкі волокна схильні до утворення кульок, з них частіше виготовляють дешеві вироби. Довгі волокна в пряжі менш схильні до цього процесу, їх містять якісні шкарпетки «Вояж» з бамбука, льону, бавовни.

Проблема, як прибрати ковтунці, має хвилювати користувача якомога раніше, адже чим більше вона затягується, ніж складніше буде її рішення. Найбільшою проблемою є чорні грудочки по білих шкарпетках. Це наслідок валяння волокон пряжі спільно із забрудненнями, що має дуже неестетичний вигляд.

Як прибрати ковтунці в домашніх умовах?

Добре, що це не є проблемою світового масштабу, адже позбутися настирливих кульок можна, варто лише запастися терпінням. Регулярно переглядайте поверхню ваших шкарпеток, особливо вовняних і трикотажних, і під час першої появи неприємних грудочок скористайтеся однією з наших порад.

Як швидко позбутися ковтунців:

  1. Скотч канцелярський.
    Липка сторона скотчу ефективно позбавляє поверхні одягу, аксесуарів від шерсті хатніх тварин, волосся, а також кульки, що утворилися нещодавно. Для цього просто натягніть носок на пляшку або інший предмет, відріжте скотч потрібної довжини, прикладіть його до проблемного місця та розрівняйте. Коли підготовчий етап зроблений, просто різко потягніть скотч. Комочки мають залишитися на липкій поверхні.
  2. Бритва.
    Другий за популярністю та ефективністю спосіб, як прибрати ковтунці в домашніх умовах, — використовувати бритву. Всі розуміють, що для цього береться стара бритва, але не тупа, адже вона не дасть змогу досягти бажаного ефекту, тільки затягуватиме тканину. Для цього методу також варто натягнути шкарпетку на тверду поверхню, провести верстат в одному напрямку. Далі поміняти бік виробу, повторити процедуру.
  3. Шавер — машинка від ковтунців.
    Для боротьби з цією неприємною проблемою виробники придумали спеціальну машинку, яка стоїть порівняно недорого. Вона дає змогу ефективно позбутися ковтунців на різних поверхнях одягу, аксесуарів. Принцип дії схожий на стан для гоління — за захисними решітками, обмежувачами ховаються леза, які акуратно зрізають грудочки, зайвий ворс. Перевага машинки — зрізане сміття поміщається в спеціальну ємність — контейнер, а потім зручно викидається, а не розлітається оселею.
  4. Машинка для стриження волосся.
    Має схожий принцип роботи, як і шавер або бритва, може застосовуватися для щільних тканин під час акуратного, дбайливого оброблення. Для використання її розрівняйте шкарпетку, пройдіться ввімкненим приладом кілька разів в одному напрямку.
  5. Гребінець.
    Якщо ви цінитель ручної, ексклюзивної роботи тоді у вашому гардеробі є, звичайно ж, вироби з товстої пряжі. На них утворюються великі грудки вовни, з якими впорається дрібний гребінь. Ним можна ефективно вичесати ворсинки, що звалювалися, надавши аксесуарам колишнього вигляду.

Це популярні методи, які нам хотілося вам порекомендувати. Але, як відомо, скільки людей, стільки думок і методів, тому для таких цілей деякі застосовують дрібний наждачний папір, сухарик, мочалку з абразивною стороною, інші ж використовують пластилін, гумку з липкими властивостями. Ефективність таких методів сумнівна, адже вони можуть пошкодити або забруднити тканину, зіспортивши ваш виріб остаточно.

Але якщо ви не хочете заморочуватися зі старими, потерпаними аксесуарами, єдино правильним рішенням буде купити шкарпетки гуртом із фабрики Voyage. Ми пропонуємо широкий вибір і найкращі ціни, вироби для чоловіків, жінок, дітей і підлітків. У нас можна купити шкарпетки гуртом — житосвітська фабрика, STYLE LUXE, «Нова лінія», UGS, ОК Kardesler, а також інших українських, турецьких, китайських брендів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner